fbpx
Auto Na Kawę jakość

Pamiętaj o jakości

Dlaczego naprawiamy samochody właśnie w taki sposób, za co się płaci i dlaczego inni robią to zupełnie inaczej? Rynek napraw samochodów w Polsce różni się znacząco od tych, jakie obserwujemy w Czechach, Niemczech, Holandii czy UK. Borykamy się z samochodami wieloletnimi, w bardzo złym stanie technicznym. Nierzetelne przeglądy stacji SKP nie dostrzegają większej części usterek bezpieczeństwa czynnego, a spora liczba klientów wymaga od zakładów naprawczych jedynie najniższej ceny. Powoduje to ogromny rozrost niefachowej obsługi pojazdów, napraw niezgodnych z zaleceniami producenta i bardzo często, niestety, łamanie prawa i zasad zdrowego rozsądku. Wiele osób, przyzwyczajonych do takiego stanu rzeczy, dziwi się naszym metodom napraw i ich cenom.

Czego więc można oczekiwać w AutoNaKawę?

U nas odnajdą Państwo filozofię eliminacji półśrodków. Wykonamy bowiem naprawę według zaleceń producenta układu, instrukcji technicznych, danych regulacyjnych – lub nie wykonamy jej wcale. Nasz technolog napraw zawsze czuwa nad procedurą naprawy. Posiadamy odpowiedni sprzęt oraz wyłącznie markowe zamienniki części – dzięki temu dajemy Państwu pewność rzetelnej i właściwej naprawy z długoletnią gwarancją, nawet do 5 LAT ! Dzięki takim założeniom jako jedyni we Wrocławiu zdobyliśmy akredytację m.in. niemieckiego centrum hamulcowego Ate (producent układów hamulcowych w większości europejskich aut), jesteśmy serwisem partnerskim wielu salonów ASO czy europejskiego centrum regeneracji turbosprężarek i wtryskiwaczy Turbo-Tec z Jaworzna.

P R Z Y K Ł A D Y :

NIE zamontujemy nowych klocków hamulcowych na zbyt cienkie tarcze hamulcowe.
ZA TO zmierzymy ich grubość, porównamy z danymi producenta i sprawdzimy, czy tarcze również podlegają wymianie.

NIE zamontujemy miedzianych przewodów hamulcowych. Są one nielegalne i niebezpieczne.
ZA TO zamontujemy stalowe, tańsze i właściwe przewody korzystając z odpowiedniego sprzętu. Tylko w Polsce diagności SKP nie zwracają uwagi na korozję przewodów hamulcowych oraz dopuszczają do ruchu pojazdy z miedzianymi przewodami! Tak naprawiony pojazd nie przejdzie przeglądu technicznego w Czechach czy w Niemczech.

NIE zepsujemy Państwu układu hamulcowego podczas jego obsługi.
ZA TO poprawnie zmierzymy czujnikiem zegarowym bicie piasty przed zamontowaniem nowych tarcz, wciśniemy tłoki hamulcowe wraz z odkręceniem odpowietrzników oraz nasmarujemy te elementy, które producent do tego wyznaczył. Nie wszystkie bowiem należy smarować! Dzięki temu hamulce nie będą piszczeć ani drżeć podczas hamowania. Płyn hamulcowy wymienimy za pomocą ciśnieniowej maszyny zamiast szkodzącej układowi metodzie pompowania pedału hamulca.

NIE dokonamy naprawy układu klimatyzacji (rozszczelnienia) bez wymiany osuszacza.
ZA TO wymienimy go podczas naprawy, dzięki czemu praca kompresora i całego układu – nieodpornego na wilgoć – będzie poprawna.

NIE będziemy udawać, że należy wymieniać tylko olej w samochodzie, zaś płyn chłodniczy i hamulcowy już nie!
ZA TO chętnie zbadamy stan wszystkich płynów w Państwa samochodzie. Hamulcowy – pochłaniający wilgoć i obniżający bezpieczeństwo hamowania po 2 latach, czy chłodniczy -zmieniający swoje pH i tracący właściwości antykorozyjne oraz właściwości odbioru ciepła po podobnym czasie.

NIE zdemontujemy wtryskiwaczy paliwa w silniku diesla bez uprzednio przeprowadzonego testu szczelności cylindrów.
ZA TO wykonamy rzetelnie diagnostykę, by sprawdzić, czy niewłaściwe zachowanie wtryskiwaczy jest powodem ich usterki czy też nieszczelności cylindrów.

NIE oddamy samochodu po naprawie, który nie zostanie sprawdzony.
ZA TO dokonamy testu drogowego i sprawdzenia parametrów, jakie były niewłaściwe przed naprawą. Koła dokręcimy kluczem dynamometrycznym z właściwą siłą. Dzięki temu odkręcenie ich w warunkach domowych lub podczas podróży będzie wykonalne.

Łatwo można odkryć, jak niewiele usterek jest spowodowanych naturalnym zużyciem elementów, a jak dużo niewłaściwą obsługą w przeszłości.

Zapraszamy po jakość!
Zespół AutoNaKawę

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej informacji:

Auto Na Kawę BMW i Mini
Partnerzy

Serwis partnerski BMW i Mini

Drodzy Państwo, miło nam poinformować o nawiązaniu oficjalnej współpracy z dilerem BMW / Mini – Dealer BMW – Inchcape Motor Wrocław MINI WROClove. Oryginalne części zamienne

Więcej »
Auto Na Kawę jakość
Zasady

Pamiętaj o jakości

Dlaczego naprawiamy samochody właśnie w taki sposób, za co się płaci i dlaczego inni robią to zupełnie inaczej? Rynek napraw samochodów w Polsce różni się

Więcej »
AutoNaKawę Centrum hamulcowe ATE
Partnerzy

Centrum hamulcowe ATE

Zapraszamy na diagnostykę układu hamulcowego bądź jego planową naprawę – jak wymiana tarcz, klocków, zacisków hamulcowych. Wykonujemy również przewody hamulcowe stalowe dorabiając przewody z oryginalnej

Więcej »
AutoNaKawę warsztat dla kobiet
Zasady

Warsztat przyjazny kobietom

Motoryzacja w dobrym stylu to coś naprawdę wyjątkowego Cieszymy się, że tak dużo z Was, drogie Panie, pozytywnie ocenia naszą pracę. Staramy się, by w naszym

Więcej »
Praca mechanik wrocław
Oferty pracy

Oferta pracy: Mechanik samochodowy

Wraz z rozwojem naszej firmy poszukujemy kolejnego Mechanika Samochodowego do naszej załogi. Wielomarkowy serwis, posiadamy certyfikację Centrum hamulcowego ATE, wspolpracujemy jako serwis partnerski grupy Schaeffler’a

Więcej »